Designed by Comité de Proyectos, this Cabinets piece is crafted in Leather, Metal, Mirror, Upholstery and Wood. Produced as Limited Edition, it reflects a balance between function, materiality, and artistic expression.
Bar Cabinet Carmen by Comité De Proyectos
SECURE PAYMENT
WORLDWIDE SHIPPING
AUTHENTICITY
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 45 × 110 cm |
| Designers | |
| Color | |
| Dimensions (CM) | 45 x 90 x 110 cm |
| Dimensions (Inches) | 18 x 35 x 43.3 in |
| Materials | Leather, Metal, Mirror, Upholstery, Wood |
| Edition | Limited Edition |
| Lead time | 7-8 Weeks |
| Additional Information | Made to order creations can be done: please contact us for any request. |






