Designed by Sizar Alexis, this Coffee Tables piece reflects a sculptural approach to contemporary design. Produced as Limited Edition of 12, it reflects a balance between function, materiality, and artistic expression.
Burned Ode by Sizar Alexis
SECURE PAYMENT
WORLDWIDE SHIPPING
AUTHENTICITY
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 35 × 40 cm |
| Designers | |
| Title | Burned Ode |
| Dimensions (CM) | 44 x 35 x 40 cm |
| Dimensions (Inches) | 17.3 x 13.7 x 15.7 in |
| Edition | Limited Edition of 12 |
| Lead time | 5-6 Weeks |
| Additional Information | Made to order creations can be done: please contact us for any request. |













