Designed by Victoriya Yakusha, this Vases & Vessels piece is crafted in Ceramic. Produced as Limited Edition, it reflects a balance between function, materiality, and artistic expression.
Sculpted Ceramic Vase by FAINA
SECURE PAYMENT
WORLDWIDE SHIPPING
AUTHENTICITY
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 31.5 × 50 cm |
| Designers | |
| Color | |
| Dimensions (CM) | 31.5 x 15 x 50 cm |
| Dimensions (Inches) | 12.4 x 5.9 x 19.6 in |
| Materials | |
| Edition | Limited Edition |
| Lead time | Available Now |
| Additional Information | Made to order creations can be done: please contact us for any request. |
| Title | Sculpted Ceramic Vase |














